HAKKIMIZDA

Pınar Tütüncüler Mimarlık , 2013 yılında kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözümler oluştururken , mimarlık alanına katkılar sağlayarak öncü bir kuruluş olma amacıyla yolculuğuna başlamıştır .
Kendine has tasarımlarıyla; kullanıcı ihtiyaçlarına , teknolojik gelişmelerden en iyi şekilde yararlanarak , estetik bakımdan yüksek ve kullanıcıya özel çözümler sunar.
Proje uygulama alanındaki tecrübe birikimleri ile proje aşamasında çözümler sunarken ekonomik kriterleri de göz önünde bulundurarak en elverişli sonuçlara ulaşmaktadır .Pınar Tütüncüler Mimarlık sadece modern mimariye değil, tarihi dokunun güzellik ve geleneksel tekniklere de önem vermekte ve bu bağlamda bir çok rölöve , restorasyon projelendirme ve uygulama yaparak modern teknoloji ile geleneksel dokuyu buluşturmaktadır.Pınar Tütüncüler Mimarlık , tasarım projesinden proje uygulamasına kadar , tasarımın birçok evresini hayata geçirmektedir.

Pt

KURUCU MİMAR , PINAR TÜTÜNCÜLER

1981 Ankara doğumlu olan Pınar TÜTÜNCÜLER, 1999 yılında Ankara Lisesi’ni bitirmiştir.
2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.
İstanbul Net Mimarlık’ta, 1,5 yıl çalıştıktan sonra, Gaziantep’e yerleşmiş, kariyerine burada devam etmiştir ve 2013 yılında Pınar Tütüncüler Mimarlık Ofisi’ni kurmuştur.
2009-2014 yıları arasında Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nde meclis üyeliği yapmıştır.
2016-2019 yılları arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde proje stüdyoları yürütmüştür.
Pınar Tütüncüler, evli ve 2 çocuk annesidir.
Pınar Tütüncüler Mimarlık, hem insan ihtiyaçları, hem çevre duyarlılığını esas alan ve teknolojiden en iyi şekilde yararlanan bütüncül ve etkili tasarımı hedefleyerek, estetik, programatik, fonksiyonel, sosyal, ekonomik ve teknik unsurlarını bağlam, malzeme ve tektonik kalitelerini vurgulayarak dengelemeyi sağlayan çözümler üretmeyi amaç edinmiştir.